Masszázs az otthonában

Masszázs az otthonában


 

A víz a legjobb gyógyszer
Az elzõ részekben már olvashattak a víz élettani hatásairól, most bvítjük a témát a víz érrendszerri panaszokra gyakorolt áldásos hatásával.

A gyógyszeripar termékeinek dollár-milliárdokban mérhetõ forgalma mellett aránylag olcsónak tûnik az a szer, amely - legalábbis a fejlettebb világ országainak háztartásaiban - a legközelebbi vízcsapból hozzáférhetõ. Egy német kutatócsoport vizsgálatai kimutatták, hogy egyes szív- és érrendszeri megbetegedések leghatékonyabb gyógyszere a csapvíz.

A berlini Humboldt Universität kutatói az American Heart Association évente megrendezése kerülõ konferenciáján ismertetett tanulmányából kiderült, hogy az érrendszeri problémák okozta, hirtelen vérnyomáseséssel járó általános gyengeség (ortosztatikus hipotenzió) legjobb gyógymódja a vízivás. Az általános gyengeségben szenvedõ betegeknek nincs elég erejük arra, hogy például ébredés után felkeljenek az ágyból, vagy ülõ helyzetükbõl felálljanak. Jens Jordan, a kutatócsoport vezetõje szerint a korábbi elképzelésekkel ellentétben nem a vízfelvétel miatt megnövekedett testfolyadék mennyisége akadályozza a vérnyomásesést. Valószínûbb, hogy a vízivás hatására keletkezõ, idegi úton szabályozott érösszehúzódások segítnek elkerülni a sokkot. Ha ebben az automatikus idegrendszeri folyamatban szakadás történik, a vérnyomás növelésére adott központi idegrendszeri parancs törlõdik, és a beteg szervezete összeomlik.

A vizsgálat során fél liter vizet itattak ülõ helyzetben lévõ pacienseikkel, akiknek ezután már nem okozott gondot a felállás. A kedvezõ hatás sokszor tíz perccel a vízivás után jelentkezett, de legkésõbb fél órán belül, és a víz minden korábban alkalmazott vérnyomásnövelõ gyógyszernél hatásosabbnak bizonyult. Jordan feltételezi, hogy nemcsak az általános gyengeségben szenvedõ betegeken segít a víz, hanem az atrófiás betegnek is jót tesz, ha felkelés elõtt isznak egy kis vizet. Az alacsony vérnyomással járó kórképek általában a 20 és 40 év közötti életkorú személyeket érintik, és az ilyen betegek száma csak az Egyesült Államokban közel egy millió.

Vízi séta
Amikor iszunk, a folyadék néhány pillanattal késõbb a gyomorba érkezik. Összekeveredik a gyomorban található étellel, majd a bélrendszerbe vagy a véráramba kerül. A vér a különféle szervekhez továbbítja a vizet. A bõrnek is szüksége van megfelelõ folyadékra, különben kiszárad, és nem képes ellátni sem védõfunkcióját, sem pedig a hõháztartás szabályozását. A vesének a vér tisztításához szükséges a víz. Ami pedig agyunkat illeti, döbbenetes, de 90 százaléka víz!

Testünk egy vízierõmû!
Szervezetünk 60 - 70 százaléka víz, ami egy 55 kilós hölgy esetében 33 kiló! A kisbabák 75–80 százaléka víz! Víz nélkül 2-3 nap alatt eltávoznánk e szépséges világról! A táplálékkal más a helyzet, nélküle sokkal tovább bírjuk… Nem véletlen hát, ha mostanában mindenhol azt halljuk: igyunk meg naponta 1,5-2 liter folyadékot! Vagyis 10-11 pohárnyit… Ez majdhogynem lehetetlennek tûnik, pedig nem az. Apránként kortyolgassuk, nem kell feltétlenül 4 pohárral egyszerre magunkba döntenünk, és úgy éreznünk magunkat, mintha béka nõtt volna a pocakunkba…
Az agy igen érzékenyen reagál a folyadékhiányra: 2 százalékos kiszáradás már 20 százalékos teljesítéscsökkenést jelent!
A vese folyamatosan szûri a testünkben lévõ vizet. Mindennap 1-1,5 litert választ ki vizeletként.
Egy 55 kilós ember bõre optimális esetben körülbelül 7 liter vizet tartalmaz!

Igaz vagy hamis? 10 állítás a vízrõl
Nem iszom csapvizet, mert klórszaga van. Biztosan káros a szervezetemnek.
Hamis! A csapvíz különféle tisztítási folyamatok után kerül otthonunkba, iható, és semmilyen káros hatással nincs a szervezetre. Vannak olyan helyek, ahol jobban érezhetõ a fertõtlenítõ szaga, máshol egyáltalán nem. A klórszagot úgy tüntethetjük el, ha egy kancsóba vizet engedünk, és fél órára beállítjuk a hûtõszekrény alsó polcára.

Szénsavas ásványvizet iszom, hogy segítsem az emésztésem.
Igaza van! A szénsavas vízben található szódabikarbóna semlegesíti a gyomor természetes savasságát, így ténylegesen megkönnyíti az emésztést. Gyomorfájás esetén is ajánlott: megszünteti a fájdalmat.

Azt hallottam, hogy repülõn nem ajánlatos szénsavas ásványvizet inni.
Igaz! Tiltásról szó sincs, de jobb a békesség. A gyomornak egyharmadában található levegõ, ami a magasban a légnyomás változásának köszönhetõen nagyobb térfogatú lesz. Ha ehhez még szénsavas italt is iszunk, akkor könnyen felpuffadhatunk.

Ha néhány napig nem voltam otthon, jól ki kell folyatnom a csapot, mielõtt innék belõle.
Igaz! Ha néhány napig nem használjuk a csapot, a csõben bacilusok fejlõdhetnek ki. Érdemes tehát jól kiengedni, mielõtt innánk belõle.

Csak jéghideg vizet iszom: nem lehet káros az egészségemre.
Hamis! A hideg víz kellemesebb, jobban oltja a szomjat, mintha szobahõmérsékletû volna, csakhogy a szervezetben a hideg víz nehezebben szívódik fel. A szakemberek rendszerint 15 fokos vizet ajánlanak: élettani szempontból ez a legtökéletesebb. Így az íze is kellemes, és a szervezet számára is ideális. Ihatjuk tea vagy gyógynövénytea formájában is.

A kisbabámnak jót tesz az ásványvíz.
Igaz! A kisbabák nagyon könnyen kiszáradnak, ráadásul súlyuk arányában háromszor annyi vízre van szükségük, mint a felnõtteknek. Olyan buborékmentes vizet is találunk, amelyiknek a palackján feltüntetik: kisbabáknak is ajánlott.

Nem baj, ha az üvegbõl iszom.
Igaz és hamis! A szájban milliárdnyi baktérium található, amelyek nagy része könnyen bekerül így az üvegbe. Ha a víz szobahõmérsékleten marad, 7 óra alatt valóságos tenyészet fejlõdhet ki benne! Jobb hát a nagy palackokból pohárba kitölteni a vizet. Ha kis üvegünk van, és biztosak vagyunk benne, hogy hamarosan megisszuk az egészet, nyugodtan igyunk üvegbõl!

Meg lehet részegedni a víztõl.
Igaz! Nagyon ritka, majdnem kivételes eset. Akkor fordulhat elõ, ha nagyon sokat iszunk (ez több liter, akár 10 is lehet!). Ebben az esetben a szervezet telítõdik, képtelen feldolgozni és kiüríteni a szervezet. Következésképp idegi problémák lépnek fel, amelyek nagyon hasonlítanak a részegséghez, mint például az egyensúlyzavar.

Jól teszem, hogy felforralom az ásványvizet, mielõtt a kisbabámnak adnám.
Hamis! Az ásványvizeket folyamatosan ellenõrzik: ez biztosítja a minõséget. Használhatjuk õket egyenesen az üvegbõl: nem kell felforralni.

Bármilyen vizet ihatok a terhességem alatt.
Hamis! Ha tehetjük – és miért ne tehetnénk? –, válasszunk alacsony ásványtartalmú vizet a terhesség alatt. Figyeljünk a víz nátriumtartalmára is: minél kevesebb, annál jobb! Ezzel megelõzhetjük a lábödémát.


"Csonka testben csonka lélek!" - tartja a mondás, és milyen igaz. Maradjanak velünk a továbbiakban is és olvassák havonta "Tested vízért kiált" sorozatunkat.

 

 

 





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 22
Tegnapi: 40
Heti: 126
Havi: 840
Össz.: 176 450

Látogatottság növelés
Oldal: A víz a legjobb gyógyszer
Masszázs az otthonában - © 2008 - 2024 - elethez.hupont.hu

A HuPont.hu az ingyen weblap készítés központja, és talán a legjobb. Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »