Masszázs az otthonában

Masszázs az otthonában

A szegment masszázs

Egy másik elfogadott nyugati gyógy masszázs a szegment masszázs, melynek hasonló alapelvei vannak, mint a kötőszöveti masszázsnak, de van néhány lényeges eltérés.

1989-ben Head felfedezte a bőrtakaró és a belső szervek közötti reflektórikus kapcsolatot és összefüggéseket. Ezeket a területeket nevezték el később Head zónáknak. 1917-ben pedig Mackenzie ezt továbbfejlesztve bizonyította be a belső szervek és az izomzat közötti reflektórikus kapcsolatot. Ezeket pedig Mackenzie zónáknak hívják. Ők adták az alapját a szegment masszázsnak.

A megfigyelésük lényege abban volt, hogy észrevették egyes belső szervi betegségeknél és elváltozásoknál bizonyos mértékű érzékenység jön létre a bőrtakaróban, illetve az izomtónusban. Ennek oka pedig az, hogy a bőr, izmok, kötőszövetek, erek, csontok, belső szervek azonos gerincvelői szegmentumból kapják beidegzésüket, így funkcionális kölcsönhatásban vannak egymással. A belső szervekből kisugárzó fájdalom egy meghatározott testfelszínre vetül ki, mindig az adott szervnek megfelelő bőr és izom területre (Head és/vagy Mackenzie zónákba)

a szegment masszázs lényege, amit kettejük felfedezése adott, hogy a belülről kifelé irányuló hatást masszázs által meg lehet fordítani, és a megfelelő bőr és izomterületre hatva befolyásolni lehet a zsigeri szervek állapotát. E masszázs célja a betegséget fenntartó hibás reflexkör megszakítása, és az elváltozott állapot normalizálása. A kezelést nem a beteg szerven végzik, hanem a belső szervhez kapcsolódó bőr illetve izom zónában – reflexzónában. Alkalmazása kúraszerűen ajánlott, mely kb. 12-15 alkalomból áll.

A masszázs fogásai nagyjából megegyeznek a svédmasszázs fogásaival, de mint a kötőszöveti masszázsnál, itt is vannak speciális technikák. A bevezető és áthangoló masszázs egyértelműen a svédmasszázsból ered, melynek célja a paraszimpatikus áthangolás (a szívműködés és a légzés lassítása, általános nyugalmi állapot elérése). Ezek után a gerincvelő idegkilépéseket kell fellazítani, néhány speciális gyökfogással, majd az idegkilépés irányába halad tovább a masszázs a svédmasszázs fogásaival. A masszázs során a páciens ül vagy hason fekszik, sem olajat, sem egyéb vivőanyagot nem használnak. A végtagok kezelése során, az érintett végtag ideggyökeinek fellazítása után a végtag svédmasszázsa következik.

A fentiekben is jól látható, hogy bár a szegment masszázs néhány sajátos fogástól eltekintve gyakorlatilag ugyanaz, mint a svédmasszázs, ennek, használatának célja és módja kizárólag a gyógyítás, és az idegrendszeren keresztül való zsigeri szervekre való hatás.

forrás:http://masszazsfajtak.repeta.hu/a_szegment_masszazs

 szegment-masszazs.jpg



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 25
Tegnapi: 20
Heti: 96
Havi: 636
Össz.: 176 246

Látogatottság növelés
Oldal: Szegmentmasszázs
Masszázs az otthonában - © 2008 - 2024 - elethez.hupont.hu

A HuPont.hu az ingyen weblap készítés központja, és talán a legjobb. Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »